גישור בין ספקים

סכסוכים בין ספק ללקוח יכולים להתרחש מכמה סיבות. הזמנת סחורה וקבלת סחורה אחרת, הפרת הבטחה, הסכמים שלא כובדו או לא כובדו במלואם, גרימת נזק, ועוד.
ניתן לפתור את אותם סכסוכים ומחלוקות בפנייה לבית המשפט, וניתן לפתור אותם גם באמצעות גישור.

גישור, היא אחת מן הדרכים האפקטיביות ביותר היום ליישב סכסוכים ומחלוקות. הגישור מציע דרך לפיתרון הסכסוך הרצופה במינימום אי נעימות ובמקסימום תועלת, על ידי הידברות והכוונה מצד מגשר. המגשר, בעל תעודת מגשר מוסמך, מגיע אל ישוב הסכסוך ללא קשר אישי למעורבים בו. ביכולתו של מגשר מקצועי ומנוסה להביא את הצדדים המעורבים בסכסוך לידי הידברות כנה, למצוא את האיזון הראוי ולהגיע לפיתרון באופן מושכל, מדויק ונכון עבור כל הצדדים המעורבים בסכסוך.

גישור בין ספקים

גישור בין ספקים נמצא תחת הקטגוריה של 'גישור עסקי' ונועד ליישב סכסוכים בין ספקים ולקוחות. על מנת להבטיח את ישוב הסכסוך ואת ההגעה לידיי פיתרון - יש מספר תנאים בסיסיים המחייבים את הצדדים העומדים במרכז הסכסוך לפני שהם מתחילים את התהליך:
רצון - כנה ואמיתי לפתור את המחלוקת.
הסכמה מצד הצדדים המעורבים בסכסוך לפנות למגשר חיצוני וניטראלי אשר ימצא עבורם את הפיתרון הרצוי.
מחויבות – על מנת ליישב את הסכסוך באופן האופטימאלי ביותר נדרשת מחויבות מצד שני הצדדים המעורבים בסכסוך לעבור את התהליך, ולהיות פתוחים וגמישים מחשבתית.

אופן ההליך

ראשית, המגשר שומע את הטענות של הספק ושל הלקוח. לעיתים, שלב זה יתנהל בשיחה משותפת ולעיתים יעשה בנפרד. מטרת השיחה הנפרדת הנה לאפשר לצדדים לומר דברים שאינם רוצים לומר באוזניו של הצד השני. המגשר אוסף את המידע, מגבש אותו, ומעלה אותו בפגישה המשותפת בצורה מושכלת. מתנהל משא ומתן, בו המעורבים בסכסוך קובעים בעצמם את הפיתרון. ההנחיה הממקדת של המגשר, החשיבה והמקצועיות, מצליחים להביא את המעורבים בסכסוך למצוא בעצמם את הפתרונות, באופן המיטבי ביותר.

יתרונות

לגישור בין ספקים, שלל יתרונות: מהירות. בעת הפנייה לבית המשפט, הסכסוך יכול להמשך חודשים ואף שנים. לעומת זאת, תהליך הגישור נערך בין 6-10 שעות בממוצע, כשלבסוף מנוסח הסכם גישור, ומסיום התהליך, הספק והלקוח יוצאים עם פיתרון ממשי ביד. שנית, פנייה לבית המשפט כרוכה בהוצאות רבות שיכולות לתפוח ללא כל שליטה, כמו שכר טרחה, תשלום לעורכי דין, בוררים ועוד. פנייה למגשר זולה באופן משמעותי ניכר. ולבסוף, ההחלטה על המשך הפעילות בין הספק לבין הלקוח נקבעת על ידם ללא שום תיווך של גורם משפטי שעשוי להשפיע על ההחלטה.

בעת שאתם, או גורם שהנכם מכירים, מצוי בשיאו של סכסוך עסקי בין ספקים, ביצוע הליך של גישור בין ספקים, יכול להוות את הפיתרון המושכל בדרך ליישוב הסכסוך.