מהו 'הסכם גירושין' ? מאמר שעושה סדר

הסכם גירושין ניתן בכפיפה לאישור משפטי. כאשר בית הדין או בית המשפט מאשרים אותו, כמוהו כפסק דין. מרגע השגת ההסכם תוכלו לדעת בביטחון ובנינוחות את מקומכם בכל סעיפיו:

רכוש וחלוקתו
משמורות ומזונות
הסדרי ראייה וחגים
אופי חינוך הילדים
מרחק המגורים

ועוד, עד כדי כיסוי כל הנושאים בלי השארת ערפל. הגישור מושג לאחר שפגשתם מגשר מוסמך, מקצועי ובעל בקיאות מוחלטת בדיני המשפחה, וביחד גיבשתם את כל הסעיפים הללו בתהליכי תקשורת. נציין שוב שגם במקרי גירושין בלתי נעימים, למגשר יש את הידע המקצועי כדי לאפשר את התהליך הזה עבורכם – סמכו עליו!

 

גישור וגירושין – על מה ולמה?

זוגות בהליך גירושין יודעים שמדובר בנושא מורכב ולעיתים כואב. האם זה חייב להיות כך? חד-משמעית לא! אם חשוב לכם לעשות זאת במינימום נזק ולהבטיח עתיד נקי מבעיות, קיים לזה פתרון מושלם.

לא חייבים לעבור שבעה מדורי גיהינום במהלך הגירושין. גישור גירושין וגיבוש של הסכם גירושין המתאים בדיוק לצרכי שני הצדדים זו לא פנטזיה, אפילו לא במקרים של גירושין קשים במיוחד. ריכזנו עבורכם את כל הסיבות לכך שגישור זהו הפתרון האופטימלי והעדין ביותר עבורכם.

גישור בסיוע בית המשפט – חסרונות

אז למה לא לפנות לגורם מדיני? משום שהמחיר כבד: מרגע הגשת הבקשה ועד לתחילת התהליך עם יחידות הסיוע או בתי הדין הרבניים, אתם עלולים לחכות בין 45 יום לפרקי זמן עצומים (אפילו שלושה חודשים). יחידות הסיוע לא אשמות בזה, הן מנסות לספק את מלוא השירות, אבל העומס הרב הביא לקריסה מערכתית שמחירה כבד: זמן זה משאב יקר בגירושין. הזעם ואי-ההבנות שבין המתגרשים נוטים רק לגבור, בנוסף, חלות הגבלות על המשתתפים בגישור ויש לסיימו תוך ארבע פגישות גם אם באופן מאולץ.

מגשר פרטי – רק אתם נמצאים במרכז

אם אתם עוברים הליך של גירושין בהסכמה, ושואפים לעשותו על הצד הטוב ביותר – אל תהססו לפנות למגשר פרטי. עוגמת הנפש שתיחסך מכם, הנוחות והאינטימיות שבגיבוש ההסכם, המקום שיוקדש על מנת לפרוק כעסים ולהתמודד, הידע רחב- האופקים של המגשר בכל נושאי התקשורת ויישוב הסכסוכים – כל אלו יאפשרו לכם להשלים את התהליך באופן אמיתי, ישר, כזה ששם אתכם במרכז ולא "מחפף". אתם יכולים להרוויח תקשורת יעילה, למזער את הבלגאן גם בעבור הילדים, ולהבטיח הסכם גירושין מספק שמקנה חירות להתקדם בחיים.

המשמעות העמוקה יותר של גישור

בחירה בגישור, כמוה כהכרזה: פניי לשלום. אתם אולי כועסים ויתכן שבצדק, אבל אין שום סיבה שתסכנו את הונכם האישי, ילדיכם ואושרכם. לא בכדי הגישור רכש לו מעמד של קדושה: הוא מאפשר לראות את האדם היושב מולנו ואת עצמנו, להיתמך בגורם מכיל אך רציונלי, ולהגיע לפתרון אנושי, נוח.

למיכל ליפשיץ תואר M.A במשפטים, מדיניות ציבורית, מנהל וחקר סכסוכים, תעודות מקורסים והשתלמויות, ורקע בגישור לסוגיו. פנו למשרדנו עוד היום, והשיגו הסכם גירושין שלא משאיר ספקות ופחדים אצלכם.